OtomobilYayın akışı

Bir robot işçi öldürdü

Almanya’da bulunan Volkswagen’in otomobil fabrikasında robot üretim bandında çalışan 22 yaşındaki bir işçiyi öldürdü. 

Metal plaka arasına sıkışan gence ilk müdahale fabrikada yapılarak hastaneye kaldırıldı fakat göğüs bölgesinde bulunan ezikler nedeniyle hayatını kaybetti.

Bunun üzerine savcılıktan soruşturma başlatılsa da Volkswagen firmasının yaptığı açıklama üretim bandının henüz VW’e teslim edilmediği yönündeydi.

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nin Baunatal kentinde bulunan fabrikada şu anda 15 500 işçi çalışıyor.

volswagen-robot

[baslik]Sosyal Medya Karıştı[/baslik]

Haberi sosyal medya üzerinden ilk olarak duyuran Financial Times muhabiri Sarah O’Connor ise ilginç bir tepki ile karşılaştı. Terminator film serisine gönderme yapan tepkilerin nedeni ise Sarah O’Connor’ın “bir robot insan öldürdü” şeklindeki açıklamasıydı.

Bilindiği üzere Terminator filmleri yapay zekanın gelişerek insanları öldürmesini konu alıyor. Filmde robotlar ile savaşan kişilerden birisi ise Sarah Connor isimli karakter. Bu rastlantı sosyal medya üzerinde “Skynet çöktü ! Kaç Sarah!” gibi yorumlara neden olunca Connor’da bunlara cevap olarak “Bir insan öldü bunu unutmayın lütfen” diyerek tepkisini gösterdi.

volkswagen

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı