MobilYayın akışı

Samsung Bataryaları Gelişiyor

Samsung uzun pil ömrü üzerinde çalışmalarını başlattı. Artık daha büyük kapasiteli bataryalar bizleri bekliyor. 

 Akıllı telefonların pil sorunlarından hemen hemen tüm kullanıcılar şikayetçidir. Eski telefonların 1 hafta hiç şarj etmeden açık kalabildiklerini biliyoruz. Akıllı telefonları ise hemen hemen her gün şarj etmek durumundayız. Fakat bu sorunun çözümü halen daha bulunabilmiş değil.

Firmalar bu nedenle yedek bataryalar ve mobil şarj etme ekipmanları çıkarsalar da herkes bu cihazları yanında taşımak istemeyebilir. Batarya kapasitesini artırmak amacı ile de boyutlarını büyütmek telefonun daha kalın ve ağır olacağı anlamına geliyor. Bu nedenle batarya kapasitesi, akıllı telefonlar piyasaya çıktığı günden bu yana ciddi bir arış gösterememiş durumda.

samsung-grafen-batarya

Fakat Samsung bu alanda uzun süredir devam eden çalışmalarında batarya için yeni materyaller arayarak sürdürüyor. Alınan son haberler ise bu konuda oldukça ilerleme kaydedildiğini bizlere gösteriyor. Artık yeni bataryalar üzerinde grafen isimli madde yerleşik olacak. Bu sayede bataryanın kaplaması daha yoğun olacak ve normalde kullandığımız lityum iyon pile oranla yaklaşık 1.8 kat daha fazla enerji depolama kapasitesi elde edilecek.

Samsung tarafından yürütülen bu yeni projelerin başarıya ulaşması halinde elektrikli araçlarda ve akıllı cihazlarda batarya ömrü konusunda büyük bir ilerleme kaydedilecek. Fakat yeni bataryaların hayatımıza girmesi en az 3 yıllık bir süreç olduğu düşünülüyor.

samsung

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı