Teknoloji HaberleriYayın akışı

Tesla Powerwall ile elektrik faturanızdan kurtulun

Tesla tarafından evler için üretilen Powerwall isimli cihaz ile artık güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek kullanabilirsiniz. 

Evinizde elektrik faturalarınızdan kurtulmak ister misiniz? Amerikalı elektrikli araç üreticisi Tesla evler için özel olarak ürettiği Powerwall isimli cihaz ile güneş enerjisini elektrik enerjisine çevirerek kullanmamıza imkan sunuyor. Duvara monte edilen bu cihaz, evinizin haricinde aynı zamanda iş yerinizde de elektrik sorununuzu çözebilir.

powerwall

[baslik] Nasıl Çalışıyor ?[/baslik]

Sistemin çalışması ise oldukça basit. Güneş panellerinden alınan elektrik enerjisi evde bulunan bataryada depolanıyor. Daha sonra kullanılmak istenildiğinde ise bataryadan veya direk olarak güneş panellerinden elektrik alınıp dönüştürücü ile uygun volta getirilerek eve veriliyor.

Güneş panelleri ile çalışan Powerwall evinizde elektrik akımını uygun bir şekilde dağıtarak elektronik aletlerinizin zarar görmesini önlüyor. Bu cihazın bir diğer önemli özelliği ise elektriklerin kesilmesi halinde jeneratör gibi çalışabilmesi. Saatte 10 kW ve 7 kW enerji depolayabilen iki modeli bulunan Powerball’un 10 yıllık bir garanti süresi mevcut. Bu modelleri birleştirerek de saatte 90 kW gibi çok yüksek kapasitelere ulaşabiliyoruz.

tesla-powerball-gunes-enerjisi

[baslik] Fiyatı ne kadar ?[/baslik]

Tesla Powerwall modellerinin fiyatları ise biraz yüksek. 10 kWh modeli $3,500, 7 kWh modelinin ise $3,000 fiyat etiketine sahip olduğunu görüyoruz. Fakat ilk maliyeti yüksek olsa da özellikle elektrik enerjisinin fazla kullanıldığı evlerde bu maliyetini tahmini 2 yıl gibi bir süre içerisinde çıkarabileceği düşünülüyor. Bundan sonra ise tüm tükettiğiniz elektrik sizin için kâr anlamına geliyor.

Ülkemizde elektrik faturalarının gitgide artması bu ürünü daha da cazip hale getirmiş durumda. Tesla firmasının yeni ürünlerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Tesla Powerwall hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

tesla-powerwall-elektrik

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı