Mobil

Sony Xperia’dan kötü haber geldi

Sony’nin Xperia Z serisinde bulunan DUALSHOCK 3 desteğinin kalkması PS3 oyuncularını üzdü.  

Sony‘nin oyun konsolu olan PlayStation 3 bilindiği üzere uzun bir süre önce çıkmış ve arkasından PlayStation 4 piyasaya sürülmüştü. Bu nedenle de PS3’ün izlerinin her geçen gün biraz daha silindiğine şahit olduk. İşte bu silinişi destekleyen yeni bir haber daha bugün Sony’den geldi.

Açıklanan habere göre artık Xperia Z serisi cihazlarda DUALSHOCK 3 desteği bulunmayacak. Bunun yerine PS4 kontolcüsü olan DUALSHOCK 4 desteği gelecek. Bu duruma üzülenler ise PS3 oyuncuları oluyor çünkü artık bundan sonra konsol kumandaları ile mobil olarak akıllı telefonlarından ya da tabletlerinden oyunlara bağlanamayacaklar.

Sony bu şekilde kullanıcılarını PS4 almaya teşvik ederek etkili bir satış taktiği kullanıyor. Tıpkı akıllı telefonlarda işletim sisteminizi güncellediğinizde telefonunuzun yavaşlaması ve yeni bir telefon alma ihtiyacının ortaya çıkması gibi firmalar oyun konsolunda da bunun gibi taktikleri uygulayarak satışlarını artırmaya çalışıyorlar.

Sony-Xperia-with-Dual-Shock-3

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı