Yayın akışı

Parmak Drone üretildi

Amerikan donanması tarafından üretilen parmak Drone görenleri şaşkına çeviriyor.

Günümüzde insansız hava araçları olan Drone’lara artık hemen hemen her yerde rastlıyoruz. Uzaktan kumanda ile uçurabilen bu aletler ilk olarak Amerikan donanması tarafından üretilse de şu anda her türlü mağazada satılabiliyor. Hatta Drone’lar ile çocuk oyuncakları bile üretilmeye başlandığını görebilirsiniz.

Her geçen gün biraz daha geliştirilen bu robotlar aynı zamanda küçülmeye de başlamış durumda. Alınan son haberlere göre Black Hornet – PD-100 PRS ismindeki yeni askeri Drone şimdiye kadar üretilenlerin en küçüğü.

10 cm uzunluğunda ve 2,5 cm genişliğinde olan bu robotun oldukça küçük boyutlara sahip olması inanılmaz avantajlar sağlıyor. Ayrıca bu Drone sadece  18 gram ağırlığa sahip. Bu sayede en küçük yerlerden bile geçebiliyor. Bu özelliklerinin dışında oldukça sessiz çalışması da onu özel kılan faktörlerden bir tanesi.

Minik bir helikoptere benzeyen parmak Drone üzerinden üç adet kamera bulunuyor. Tüm açıları gösterebilen bu kameralar ile etrafınızı tamamen görebiliyorsunuz.  Fakat bu kadar yüksek teknoloji ile üretilen bu aletler oldukça pahalı. 40.000 $ gibi bir maliyete sahip olan parmak Drone şimdiden özel harekatlarda kullanılmaya başlanmış.

parmak-drone1

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı