MobilYayın akışı

iPhone ‘da geri tuşuna hazır olun !

Kickstarter üzerinde görülen yeni ekran koruyucu iPhone’lara geri tuşu özelliği kazandıracak. 

Bilindiği üzere iPhone modelleri üzerinde sadece tek bir fiziksel tuş bulunuyor. Bu tuş uygulamalar kapatılabiliyor veya ana ekrana dönüş yapılaibliyor. Fakat Android sonrası iOS işletim sistemine geçiş yapan kullanıcılar iPhone üzerinde geri tuşu olmadığından dolayı bazı durumlarda zorluk yaşayabiliyorlar. Örneğin internet tarayıcılarında bir önceki sayfaya gitmek ya da dosyalar içerisinde gezinirken bir önceki dosyaya ulaşmak iPhone üzerinde bazı durumlarda oldukça zorlaşabiliyor.

İşte bu durumu ortadan kaldırmak isteyen Halo Back adındaki yeni proje yeni geliştirdikleri ekran koruyucu ile geri tuşunu iPhone’a kazandırmak istiyor. Peki bu geri tuşu nasıl çalışıyor? Aslında bakarsanız iPhone üzerinde zaten tek bir fiziksel tuş bulunuyor. Bu nedenle kullanıcıların geriye gidebilmeleri için tıklayabilecekleri ekstradan bir tuş yok. Bu yüzden geriye gidebilmeniz için tek yapmanız gereken tıpkı Android telefonlarda olduğu gibi ekranın sol alt kısmına dokunmanız.

Sadece bu özelliği destekleyen uygulamalar üzerinde çalışan Halo Black ne yazık ki sadece iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için geliştirilmiş durumda. Ekran koruyucunun tanıtım videosunu aşağıdan izleyerek çalışma prensibini daha net görebilirsiniz.

iPhone 6 üzerinde bazı durumlarda geriye gidebilmek için ekranın sol üst köşesine  tıklamanız lazım. Fakat oldukça büyük bir ekrana sahip olduğundan dolayı tek elle bu işlemi gerçekleştirebilmeniz oldukça zor. Halo Black ile bu problem de ortadan kaldırılmış gibi görünüyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı