GüvenlikYayın akışı

LastPass ile tüm şifreler aynı yerde

Günümüzün belkide en büyük çilelerinden birisi olan şifre hatırlama problemi artık sona eriyor. 

Facebook, Twitter gibi sosyal medyalardan E-Mail, Banka hesapları ve daha pek çok şeyin bir şifresi bulunuyor. Bu şifrelerin hepsini aynı yapmak iste oldukça güvensiz bir durum. Çünkü şifreniz çalındığı anda aslında her şeyinizi kaybetmiş oluyorsunuz. Basit bir şifre yapmak da güvenliği azalttığından her birisine farklı farklı ve karmaşık şifreler vermek zorunda kalıyoruz.

Durum bu şekilde olunca da şifreleri hatırlamak tam bir işkence haline geliyor. Tüm şifrelerinizi tek bir yere yazmanız da riskli çünkü saldırgan not aldığınız dosyayı ele geçirdiği anda yine her şeyinizi kaybetmiş sayabilirsiniz. İşte bu problemlerden kurtulmanın tek bir yolu var. O da LastPass.

İnternet tarayıcınıza eklenti olarak yüklediğiniz LastPass içerisine tüm şifrelerinizi kaydedebiliyorsunuz. Oldukça güvenli bir eklenti olan LastPass ile bu sayede tüm şifreleriniz öncelikle güvence altına alınmış oluyor. Ayrıca her zaman elinizin altında olduğundan istediğiniz zaman şifrelerinizi kontrol edebiliyorsunuz. Eklentinin en güzel özelliği ise internet bağlantınız olmasa bile çalışabilmesi.

Türkçe dil desteğinin de bulunduğu LastPass ile şifreleriniz artık daha güvende diyebilirim.

lastpas-logo

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı