İnternetYayın akışı

İnternet 2023 yılında çökebilir !

Bilim adamlarının yaptıkları açıklama herkesi şoka soktu. İnternetin büyüme hızı 2023 yılında çökmesine neden olabilir. 

Bilindiği üzere internet katlanarak büyümeye devam ediyor. Fakat bu büyüme çok kötü bir sonuca neden olabilir. İngiliz bilim insanlarının yaptığı açıklamada 2023 yılında interneti sağlayan fiziksel kabloların sınırlarına ulaşacağını ve internetin çökeceği uyarısı yapıldı.

Prof. Andrew Ellis tarafından yapılan bu açıklama herkesi korkutmuş durumda. Şu anda hemen hemen tüm elektronik cihazlar internete bağlı. Bankalardan hastahane bilgilerine kadar milyarlarca hayati bilginin olduğu internetin kapanması ile tam bir kaos yaşanacağını söyleyebiliriz. Bu nedenle gerekli önlemlerin alınması gerekiyor.

Ayrıca sadece interneti hayatta tutabilmek için harcanan elektrik enerjisinin de sürekli olarak artmasının bu çökmeye neden olabileceği düşünülüyor. Şu anda sadece İngiltere elektriğinin yılda %16’sı sadece internet sunucuları için harcanıyor. Bu oran dört yılda bir iki katına çıkıyor. Yani aslında internetin çöküşü 2024 yılından da erken olabilir.

Peki neler yapılmalı ?

Şu anda ilk olarak bu sorunun İngiltere’de keşfedilmesinden dolayı optik veri iletimi üzerinde yoğun çalışmalar başlamış durumda. İngilterenin internet üzerinde önemi ise coğrafi konumundan kaynaklanıyor. İngilteredeki internetin kopması doğrudan tüm dünya internetini etkileyeceğinden aslında ilk olarak bu ülkenin internet güvenliği öncelikli geliyor.

t-mobile-ucuz-internet

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı