Yayın akışı

Google Street View Trekker yeni işiniz olabilir

Bulunduğunuz şehri yada Dünyayı gezip fotoğraflarını çekerek para kazanmak ister misiniz? Street View Trekker size bu fırsatı sunuyor. 

Bilindiği üzere Google Maps üzerinde bulunan Street View özelliği ile şehirleri cadde cadde 360 derece açıyla gezebiliyoruz. Aslında sadece 360 derece demek yanlış olacaktır çünkü bulunduğunuz noktadan tüm açıları görebiliyorsunuz. Bu da sizi tamamen baktığınız yerin içerisine götürüyor. Üstelik tıkladığınız herhangi bir yere yürüyerek gidebiliyorsunuz. Peki Google’ın bunu nasıl yaptığını hiç düşündünüz mü?

Google tüm bu şehirlerin milyonlarca fotoğrafını Street View Trekker isimli cihaz ile gerçekleştiriyor. Sırtınıza aldığınız bu dev fotoğraf makinesi ile tüm sokakları yürüyerek fotoğraflarını çekiyorsunuz. Fakat bunu yapmak aslında o kadar kolay olmuyor çünkü Street View Trekker tam olarak 18 kg ağırlığa sahip. Eğer buradan Google’a yaptığınız başvuru kabul olursa ve bu ilginç işe başlarsanız 1500 dolar maaş kazanıyorsunuz. Bu da 4000 TL yapıyor.

Google şu anda bilindiği üzere ülkemizde sadece İstanbul için bu projeyi başlatmış durumda. Fakat ileri ki dönemlerde daha fazla şehre açılmaya ve Google Maps’i büyütmeye devam ediyor. Bu nedenle başvurunuz kabul olmasa bile ileri ki dönemlerde kabul edilme şansına sahipsiniz.

google-street-view-logo

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı