İnternet

Spartan’ı kırana 15 bin dolar verilecek

Microsoft tarafından yapılan bir açıklamada yeni internet tarayıcıları olan Spartan’nın güvenliğini kırabilen kişiye 15 bin dolar vereceğini duyuruldu. 

 Bilindiği üzere Microsoft ünlü internet tarayıcıları Internet Explorer yerine yeni bir tarayıcı ile bizleri karşılayacak. Windows 10 üzerinde bulunacak olan yeni tarayıcının adı ise Spartan. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada ise Microsoft’un bu yeni tarayıcının güvenliğini kıran kişiye 15 bin dolar vereceği öğrenildi.

Bu sayede Microsoft bizlere Spartan’nın ne kadar yüksek bir güvenlik sistemine sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca bulunabilecek herhangi bir güvenlik açığının yakalanması ile bu yüksek güvenlik daha da iyi bir hale getirilecek.

15 bin dolarlık büyük ödül için ise sadece yeni tarayıcıyı hack’leyip güvenliğini geçmek yetmiyor. Ayrıca katılımcılar aynı zamanda tarayıcıyı uzaktan kontrol etmeleri gerekiyor.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı