Mobil

Microsoft, Apple Pay’e rakip oluyor

Amerikalı teknoloji devi Apple’nin Payment sistemine dişli rakip geliyor, Microsoft’da Payment ödeme sitemine gözünü dikti.

Son zamanlarda insanlar ödemelerini akıllı telefonlar ile yapmak konusunda bir hayli ısrarcı, bu nedenle de her geçen gün teknoloji devleri birer birer Pay olarak kısaltılan Payment sistemleri geliştiriyorlar. Amerika’nın önde gelen Teknoloji devlerinden olan Apple son dönemlerde mobil ödemede kolaylıklar sağlayan Apple Pay‘ı yapmıştı ve uzunca bir süre Apple Pay konuşulmuştu. Geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sunulan Apple Pay kullananlar tarafından bir hayli olumlu karşılandı ve bu nedenle Apple durumdan memnun kaldı.

İşte tam da bu sebeplerden dolayı Samsung yetkilileri de Apple Pay’a benzer payment sistemleri üzerinde çalışmalara başlamışlardı. Tabi bu gelişmeleri gören diğer teknoloji devleri de boş durmuyor. Microsoft‘tan sızan bilgilere bakılacak olur ise Micrasoft’ta kendi ödeme sistemini yapmaya başladığı ortaya çıktı. ABD’de para transferi başta olmak üzere bir çok kolaylığı kullanıcılarına sunun mobil ödeme sistemi ile ilgili izinlerinde alınmış olduğunu belirten kaynaklar yakında Microsoft tarafından resmi bir duyurunun da geleceğinin altını çizdi. (bakalım Microsoft’un mobil ödeme sistemi apple karşısında ne kadar başarılı olacak ve sisteme yenilikler katacak mı?)

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı