DonanımYayın akışı

Windows’a özel dokunmatik yüzey DuoPad

Siz bilgisayarınızı kontrol etmek için halen daha fare mi kullanıyorsunuz? O halde birde dokunmatik yüzey DuoPad’ı deneyin. 

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar için yepyeni bir dokunmatik yüzey geliştirildi. DuoPad isimli bu dokunmatik yüzey ile artık pek çok önemli işi sadece parmaklarımızı kullanarak yapabileceğiz.

Rafal Krepec isimli geliştirici tarafından üretilen bu cihaz üzerinde kızılötesi kamera bulunuyor. Bu sayede saliseler içerisinde parmak dokunuşlarımızı algılayabiliyor ve ekrana yansıtıyor. Çoklu kontrol özelliğine de sahip olan DuoPad ile aynı anda birden fazla parmağımızı kullanabiliyoruz.

Aslında bu cihazı daha iyi tanımlamak istersek bilgisayarımızı resmen bir dokunmatik ekrana sahip olan akıllı telefona yada tablete çevirmiş oluyoruz. Parmaklarımızı kullanarak resimleri büyütüp küçültebilir, dokunmatik oyunlar oynayabilir, piyano çalabilir veya internette gezinebiliriz. Tanıtım videosunda Windows 8 üzerinden tanıtımın yapıdığını görüyoruz. özellikle Wİndows 8’in dokunmatik ekranlı cihazlar için tasarlandığını düşünecek olursak DuoPad’in oldukça işlevsel olabileceğini söyleyebiliriz.

Indiegogo üzerinde 5,179 dolar bağış toplamayı başaran DuoPad’ın esas hedefi ise 30,000 dolar. Eğer cihaza sahip olmak istiyorsanız 79 dolar bağış yapmanız gerekiyor. Bu sayede bu bu yılın Aralık ayında cihaz evinize gelmiş oluyor.

İşte DuoPad tanıtım videosu;

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı