Yayın akışı

Bu şemsiye kaybolmuyor !

Dışarı çıktığımızda bir yerlerde unuttuğumuz şemsiyeler artık sona eriyor. Çünkü bu şemsiyenin kaybolma şansı yok. 

Peki bu nasıl oluyor. Şemsiye içerisinde 1 adet Bluetooth ile çalışan çip bulunuyor. Bu çip akıllı telefonunuz ile sürekli olarak bağlantı halinde kalıyor. Şemsiyeden 9 metre uzaklaştığınızda ise telefonunuz alarm veriyor ve size uzaklaştığınızı hatırlatıyor. Bu sayede şemsiyenin kaybolma ihtimali ortana kalkıyor.

Fakat yinede bu şemsiyeyi bile istemeseniz bile kaybedebileceğiniz durumlar olabilir. Örneğin otobüsten iniyorsunuz ve telefonunuz alarm veriyor. O zaman şemsiyenizi unuttuğunuzu hatırlıyorsunuz fakat giden otobüsün peşinden koşamayacağınız için ne yazık ki yine de şemsiyenizi geri alamazsınız.

Ayrıca şemsiyenin bu özelliğinin kullanılabilmesi için telefonunuzda Bluetooth’un sürekli olarak açık kalması gerekiyor. Aksi halde şemsiye telefon ile bağlantı kuramıyor. Tabi bu durumun da telefonunuz için çeşitli riskleri olabilir. Çünkü Bluetooth’un sürekli açık kalması cihazınızı çevreden gelebilecek tehditlere açık bırakıyor.

12 Nisan’da satışa çıkacak olan şemsiyenin fiyatının ise 125 dolar olacağı düşünülüyor. Sizce de bir şemsiye için oldukça yüksek bir fiyat değil mi?

kaybolmayan-semsiye

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı