Mobil

Xperia Z4 ekran özellikleri belli oldu

Sony’nin çıkması beklenen yeni akıllı telefon modeli Xperia Z4’ün ekran boyutu ve çözünürlüğü basına sızdı. 

Sony‘nin ünlü Xperia serisi yeni modeli Z4 ile devam ediyor. Şu ana kadar hiçbir özelliğini açıklanmayan telefonun ekran boyutu ve çözünürlük bilgileri bugün sızdı.

Sızdırılan bilgilere göre Xperia Z4 üzerindeki ekran boyutu 5.2 inç büyüklüğünde olacak. Samsung‘un hem tablet hemde telefon olan phablet modeli yeni Note 4 üzerinde 5.7 inç. ekranın bulunması Z4’ün de ne kadar büyük bir ekrana sahip olduğunu bizlere gösteriyor. Kısaca akıllı telefonların her çeken gün çıkan yeni modellerinde daha büyük bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz.

Xperia Z4 ekranı aynı zamanda 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde olacak. Yani Quad HD olan bu ekranın ppi değeri ise 565 olacak. Samsung Galaxy S6 ekranının ise yine 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde olduğunu fakat  bu değerin 577 ppi olduğunu görüyoruz. Yani S6 ekranı için biraz daha diyebiliriz. Zaten geçtiğimiz günlerde şu anda en iyi ekrana sahip olacak olan telefonun Galaxy S6 olduğu açıklanmıştı. Bakalım Z4 diğer teknik özellikleri ile S6 ‘yı geçebilecek mi.

xperia-z4-ekran

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı