Sosyal Medya Haberleri

Twitter güvenliği artırıldı

Bundan sonra Twitter üzerinde sizi taciz eden kişileri yetkililere bildirebileceksiniz. 

Sosyal medya üzerinden kişilere mesaj göndererek taciz eden şahıslar ne yazık ki halen daha mevcut. Siz onu engelleseniz bile yeni bir hesap açarak tekrar sizi rahatsız eden bu kişilerden kurtulmak artık Twitter üzerinde daha kolay.

Yeni açılan güvenlik sistemi ile sizleri rahatsız eden bu kişileri kolay bir şekilde bulunduğunuz bölgenin polis birimlerine bildirebiliyorsunuz. Bu sayede kimliği tespit edilen şahıs için yasal işlemler başlatılıyor ve sorun kökünden çözülmüş oluyor. Bu uygulamanın Twitter üzerinden taciz eden diğer şahıslar için de büyük bir göz dağı olduğunu ve bundan sonra bunun gibi olayların en azından Twitter’da yaşanmayacağını söyleyebiliriz.

Peki bu şahısları yetkililere nasıl bildireceğiz. Kişinin ismine tıklayıp ayarlar kısmından ”Bildir” sekmesine tıklıyoruz. Neden bildirdiğinizi seçtikten sonra bir mail geliyor. Sizi taciz eden kullanıcının URL adresini ve kullanıcı adını bu maile yazarak cevap veriyoruz. Daha sonra Twitter’dan bize akıl sağlığımızı sorgulayan bir soru geliyor. Bu işlemde onaylandıktan sonra o bölgeden sorumlu emniyet güçleri ile irtibata geçebiliyoruz.

Diliyoruz ki bu sistem ülkemizde düzgün bir şekilde uygulanabilir.

Şok ! Twitter Kapatıldı

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı