Yayın akışı

Google’nın sürücüsüz aracı için tarih verildi

Google tarafından geliştirilen yeni sürücüsüz araç için bir çıkış tarihi verildi. 

Bundan 10 ay önce yaptığımız bu haberde Google‘ın sürücüsüz araç projesine başladığını ve bu aracın bazı teknik özelliklerinden bahsetmiştik. Sürücüsüz olarak çalışan ilk aracın Google tarafından yapılması bizleri hiç şaşırtmamıştı. Şimdi ise bu aracın ne zaman piyasaya sürüleceği açıklanmış durumda.

Yapılan açıklamaya göre araç 2020 yılında piyasaya sürülmüş olacak. Test sürüşleri ise önümüzdeki yıl Amerika’nın Kaliforniya kentinde başlayacak. Artık bilim kurgu filmlerinde görmeye alışık olduğumuz sürücüsüz araçların gündeme gelmesi teknolojinin ne kadar hızlı geliştiğini bir kez daha bizlere kanıtlıyor.

Sürücüsüz araçların geliştirilmesinin esas hedefi ise (ilk başta aklımıza gelen) sürücüleri araba sürme derdinden kurtarmak değil, trafik kazalarını ortadan kaldırmak. Düşündüğümüzde özellikle ülkemizde yılda yüzlerce kişinin sadece trafik kazalarından dolayı hayatlarını kaybettiklerini görüyoruz. Umuyoruz ki bu yeni sürücüsüz araç teknolojisi yakın bir süre içerisinde ülkemizde de aktif olarak kullanılır.

Siz bu araç hakkında ne düşünüyorsunuz ?

google-soforsuz-araba

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı