Yayın akışı

Giyilebilir ağrı kesici Quell geliştirildi

Teknolojinin gelişmesi Tıp bilimini de beraberinde geliştiriyor. Quell isimli cihaz sayesinde ağrılı hastalar için büyük bir şans doğmuş durumda.  

Artık ağrı kesici ilaçlarından kurtuluyoruz ! Amerika Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanan dünyanın ilk giyilebilir ağrı kesici cihazı Quell bizleri bu dertten kurtarıyor.

Dizin alt kısmına takılan Quell sinir sistemini uyararak vücutta bulunan kronik ağrıları durduruyor. Endojen opioidler salgılanmasıyla ağrıları kesen cihaz aynı zamanda akıllı telefonlara veya tabletlere de Bluetooth üzerinden bağlanabiliyor. Buradan da sağlık bilgilerimizi görebiliyoruz.

quell-app

Quell için 200 dolar bağış yapanlara Haziran ayında cihaz gönderiliyor. 100 bin dolarlık bağış hedefini şimdiden geçen cihaz için toplamda 272 bin dolar bağış yapılmış. Kullanımı ise oldukça basit görünüyor. Cihazı dizinizin alt kısmına takıp üzerindeki düğmeye basmanız yeterli oluyor. Gerisini Quell hallediyor. Ayrıca cihazın oldukça rahat olduğu söyleniyor.

Amerika Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmasına rağmen cihazın ne kadar etkili olduğu veya sağlığımıza herhangi bir zararının olup olmadığının ise daha fazla araştırılmasında fayda olduğunu düşünüyorum.

Aşağıdan Quell’ın tanıtım videosunu izleyerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

quell-giyilebilir-agri-kesici

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı