Güvenlik

ESET uyarı yaptı. Akıllı telefonlar tehlikede !

Mobile World Congress sırasında tanıtılan yeni ürünlerin yanı sıra aynı zamanda güvenlik ile ilgilide ESET tarafından bir uyarı yapıldı. 

ESET’in Mobile World Congress’te yaptığı ankette akıllı telefon kullanıcılarına çeşitli sorular yöneltti. Sonuçlara göre ise ankete katılan katılan 500 akıllı telefon sahibinin %32,4’ü cihazlarına antivirüs ile ilgili hiçbir uygulama yüklememiş. %31’i ise güvenliği tehdit edici bir durum ile karşılaşmış. %9.7’si ise cihazlarını en az 1 kez çaldırmış.

Geçtiğimiz yıl rekor seviyede tehdit ile karşılaştığını belirten ESET Güvenlik uzmanı Raphael Labaca Castro, bu tehditler içerisinde dosya şifreleme fidye yazılımının dahi bulunduğunu söyledi. Ayrıca telefonların düzenli olarak yedeklerinin alınmasının gerektiğini belirten Castro bu sayede herhangi bir güvenlik ihlali durumunda veri kaybının yaşanmayacağını söylüyor.

Kısacası akıllı telefonlar için üretilen virüslerin sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Cihazımızda en azından herhangi bir antivirüs yazılımının bulunması hiç bulunmamasından daha iyi olacaktır.

eset-mobile

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı