Güvenlik

uTorrent yükleyenler için virüs tehlikesi

uTorrent programını yükleyenler Bitcoin Miner virüsü ile karşı karşıya kalıyorlar. Virüsün detayları ve nasıl korunulacağını açıklıyoruz. 

Ünlü torrent programı uTorrent geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir habere göre internet kullanıcılarını büyük tehlikeye sokuyor. Programı yükledikten sonra sistemlerinde büyük yavaşlama olduğunu fark eden kullanıcılardan alınan geri bildirimler sonucunda aslında uTorrent ile birlikte Bitcoin Miner, virüsünün de yüklendiği ortaya çıktı.

Virüste program ile birlikte yüklenen Epic Scale isimli bir programdan kaynaklanıyor. Normalde bunun gibi farklı reklam programları hali hazırda zaten uTorrent ile birlikte yüklenebiliyor fakat daha sonradan kolaylıkla kaldırılabiliyordu. Fakat Epic Scale yüklendikten sonra kaldırılmıyor ve aslında virüsün yapımcısına Bitcoin ile para kazandırıyor.

bitcoin

[baslik]Peki bundan nasıl kurtulabiliriz? [/baslik]

Öncelikle uTorrent’i yüklerken 3. Parti reklam içerikli programları “Reddet” kısmına tıklamanız gerekiyor. Eğer bu haberi okumadan veya yanlışlıkla virüsü yüklemiş iseniz o zaman iyi bir virüs programı kullanmalısınız. Öncelikle virüs programınızı güncelleyin ve daha sonra tüm bilgisayarınızı detaylı bir şekilde taratın. Eğer bu da işe yaramazsa mecbur format ile tüm verilerinizi silmek durumunda kalacaksınız.

bitcoin_logo

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı