Mobil

Hangi ekran daha iyi ? iPhone 6 vs Galaxy S6

Akıllı telefon sektörünün en son modelleri iPhone 6 ve Galaxy S6 ‘yı ekran özellikleri ile karşılaştırıyoruz. 

Apple’ın en büyük rakibi olarak görülen Samsung, Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge‘yi bizlere tanıtarak aslında Apple’ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerine de bir göz dağı vermiş oldu. Peki iki telefonu ekran özellikleri hemde performansı ile karşılaştırırsak hangisi ön plana çıkıyor ?

[baslik] Ekran [/baslik]

Artık tüketicilerin bir telefondan beklediklerinin başında ekran performansı geliyor. Galaxy serisi ekran performansı bakımından Apple’a oranla biraz daha iyi durumda diyebiliriz. Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge üzerinde 5.1inç QuadHD Super AMOLED ekran bulunuyor. inç başına ise 577 piksel düşüyor. Bunun oldukça yüksek bir çözünürlük olduğunu söylemeliyim. iPhone 6’ya gelecek olursak 750 × 1334 piksel 4.7 inç, IPS LCD kırılmaya dayanıklı ve yağ tutmayan ekranının olduğunu görüyoruz. Şimdi neden Galaxy S6’nın bir adım daha önde olduğunu görebilirsiniz.

Bilindiği üzere şu anda akıllı telefon sektörünün lideri olarak Apple görülüyor. Hemen peşinden izleyen Samsung ise Apple’ı Galaxy S6 ile geçmeyi hedefliyor. Tanıtımı sırasında ise Galaxy serisinin ilk olumlu görüş alan telefonu olmayı başaran S6 bakalım satışlarda iPhone 6’yı geçebilecek mi.

Iphone6

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı