İncelemeMobilYayın akışı

Galaxy S6 Edge özelliklerini inceliyoruz

Samsung’un çift kavisli ekranı ile bomba gibi gelen yeni Galaxy S6 Edge modelini inceliyoruz. 

Bu yıl Barcelona kentinde düzenlenen MWC 2015 fuarında Samsung bizlere yeni modellerini tanıttı. İşte tanıtılan bu yeni modeller içerisinde Samsung Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6‘da bulunuyor. Bizde cihazın tüm özelliklerini sizlere aktarmaya çalışacağız.

Öncelikle Galaxy S6 Edge‘ye baktığımızda ilk dikkatimizi çeken şey çift kavisli ekranı oluyor. Telefonun ekranının her iki yanından da kıvrımlı olması onu daha da kullanışlı hale getirmiş. Bu sayede ekran hem daha büyük görünüyor hemde büyük pratiklik sağlıyor. Fakat bu kıvrımlar Note Edge‘de olduğu kadar büyük değil. Bu da kullanım açısından Note Edge’de olduğu gibi bizlere ekstra tuşlar kazandırmamış. Fakat yinede kenarlarda çerçevenin bulunmaması mükemmel durmuş. Samsung buradaki kavis ile hem görünüşü iyileştirmiş hemde bizler bildirimler için ekstra alan sağlamış.

Galaxy S6 Edge üzerinde 5.1 inç. büyüklüğe sahip 2560 x 1440 piksel çözünürlüğünde Quad HD ekran bulunuyor. Aynı şekilde Galaxy S6 üzerinde de aynı ekran kullanılmış fakat S6 ekranı kıvrımlı değil. Ayrıca bu ekran ilk olarak Apple ürünlerinde gördüğümüz Super AMOLED teknolojisini barındırıyor.

samsung-galaxy-s6-edge

Oyun Haberleri
1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı