Sizden GelenlerSosyal Medya Haberleri

Google’ın yeni gurme projesi: Tablescape

Google Tablescape adında gurmelere özel bir sosyal ağ geliştiriyor. Yer bildirimi üzerine kurulu olan Tablescape çıkış tarihi şu an için bilinmiyor. 

Google yine bizi şaşırtmaya devam ediyor. Atak üzerine atak yapan firma, şimdide yemek sektörüne ivme kazandırmayı planlıyor. Ama bu işin ucu nereye varır bilemeyiz. Şayet sosyal odaklı projelerinde hep negatif sonuçlar alan Google, bu seferde anti-sosyal bir durum yaşar mı emin değiliz. Firmanın bu seferki projesi, gurmeleri hedef alıyor ve sürekli gittiği restoranı çeken, yediği yemekleri çekerek Facebook gibi sosyal mecralarda paylaşmayı seven kişileri Tablescape uygulamasıyla çekmeye çalışacak. Google Plus odaklı çalışan uygulama, bağımsız paylaşım yapma imkanı da sunuyor.

[baslik] Google Zagat’ı neden satın almıştı? [/baslik]

Google firmasının restoran değerlendirme servisi olan Zagat’ı neden satın aldığı çok konuşuldu. Demek ki bu uygulamaya destek olması için Zagat satın alındı. Durum şimdi daha iyi anlaşılıyor. Uygulama aynı zamanda mekan değerlendirmeyi de sağlıyor. Bu bakımdan Foursquare ile yarışacak gibi.

54eeddf1a28e6

[baslik] Uygulama ne zaman yayına girecek? [/baslik]

Uygulamayla alakalı herhangi bir yayın tarihi yok. Şuanda sadece Google çalışanları uygulamaya erişebiliyor. Adının bile kesin olarak ne olacağı belli değil. Uygulama sene sonuna doğru çıkarılabilir. Android Police tarafından yayınlanan birkaç görüntü sayesinde uygulama hakkında bilgi verebiliyoruz. Google bu uygulama sayesinde sosyal medyadaki varlığını biraz daha hissettirmeyi hedefliyor. Bunu da gurmeleri hedefleyerek gerçekleştiriyor. Sizce bu iş tutar mı dersiniz?

tablescape

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Teknolojik aletlerde herşeyin artık büyüğü tercih edilmeye başlandı. Yakın gelecekte 1970 Amerikasında ki gibi radyolar yerine telefonları omuzumuza koyup sokaklarda gezmezsek iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı