Sosyal Medya Haberleri

Facebook intihar edenleri durduruyor

Artık Facebook üzerinde intihara meyilli kişileri bildirdiğimiz taktirde hayatlarını kurtarabileceğiz. 

Son zamanlarda veda videosunu çekip Facebook üzerinde paylaştıktan sonra intihar eden kişi sayısının artması nedeniyle Facebook bunun önüne geçmek adına yeni bir sistemi uygulamaya sokmuş durumda. Bundan sonra Facebook hesabınızda gördüğünüz bir gönderide kişinin intihar edebileceğini fark ederseniz hemen bunu Facebook’a bildirerek önüne geçebilirsiniz.

Bildirdiğiniz andan itibaren Facebook yetkilileri ilgili kişi ile online olarak bağlantıya geçerek ona yardım etmeye çalışıyorlar. Eğer ev adresi veya telefon numarası biliniyorsa bu daha da kolay oluyor. Eğer intihara meyilli kişiler profesyonel yardımı sürekle olarak almak isterlerse Facebook bu noktada yine yardımlarına yetişiyor.

Şimdilik Amerika’da yürürlüğe girecek olan bu yeni sistem başarılı olduğu taktirde diğer ülkelerde de faaliyete geçecek. Bu gibi olayların ülkemizde de sıklıkla yaşandığını düşünecek olursak uygulamanın bir an önce Türkiye’de de başlamasını diliyoruz.

facebook, logo

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı