MobilSizden Gelenler

Microsoft 10 ile Rooms Servisi Tarih Oluyor mu?

Microsoft’un pek fazla tutulmayan paylaşım servisi Rooms ortadan kalkacak gibi görünüyor. 

Windows Phone 8 kullananlar bilirler. Uygulamalar arasında yer alan rooms servisi, kişilerin arkadaşlarıyla gizliden paylaşım yapmalarına izin veren bir uygulamaydı. Sohbet, belge ve fotoğraf paylaşımlarının gizli bir şekilde kişiye özel yapılmasını sağlayan hizmet, Windows Phone 10 ile birlikte çöpe atılacak. Üstelik eski kullanıcılarında hesaplarının dondurulacağı söyleniyor. Yani rooms diye bir hizmet artık Windows Phone işletim sisteminde yer almayacak.

[baslik]Neden ama?[/baslik]

Aslında internette gizliliğin ne kadar önemli olduğu bir zamandayız. Ama buna rağmen mahremiyete önem veren bir uygulama kaldırılıyor. Bunun sebebi tam olarak nedir bilinmese de, Microsoft bu uygulamanın çok fazla tutmadığını düşündüğü için sonlandırmak istemiş olabilir. Reklamı iyi yapılmadığında Microsoft kullanıcılarının da tam olarak ne işe yaradığını bilmediği uygulama, kimse tarafından tercih edilmedi. Kullananların ise gayet güzel yorumlarına mazhar kaldı. Ama çok fazla kitleye ulaşamamış olması, uygulamanın sonunu getirdi.

Microsoft firması, işletim sistemini fazla kasmaya gerek yok diyerek, tüm sürümlerinde bu uygulamaya veda edecek. Eski kullanıcıların hesapları silinecek. Yaptıkları paylaşımlar hepsi gidecek. Microsoft firması Phone 10 ile beraber daha iyi bir uygulamaya imzasını atabilir. Bu uygulamanın ortadan kaldırılmasına üzülenler, Microsoft 10 ile daha güzel ve daha işlevsel bir uygulamayla karşılaşabilir. En azından Microsoft firmasının kullanıcılarını memnun edecek bir uygulamaya imza atması gerekli. Microsoft 10 ile kullanıcı kitlesini memnun edecek yeni uygulamalar gelebilir.

Windows Phone 9

Bu güzel yazı için konuk yazar Noyan Tanrıver‘e teşekkürlerimiz iletmek isteriz. sizde kendi haberinizi yada incelemenizi yazarak bize üst menüde bulunan YAZI GÖNDER bölümünden gönderebilirsiniz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı