MobilProgramYayın akışı

iPhone / iPad’den PC’ye görüntü aktarma

Apple kullanıcıları ekran görüntülerini Apple TV’lere çok kolay bir şekilde aktarabiliyorlar. Peki ya bu görüntüyü PC ekranına aktarmak istersek ?

Yeni aldığınız iPhone‘daki oyunları bilgisayar ekranınızda mı görüntülemek istiyorsunuz ? Bunun çok kolay bir yolu var. Tek yapmanız gereken Reflektor isimli programı bilgisayarınıza yüklemek. Orijinal sürümü ne yazık ki paralı olan bu programın 7 günlük deneme sürümünü yükleyebilirsiniz. Programı açtığınızda Try Reflector kısmına tıklıyoruz ve otomatik arka planda çalışmaya başlıyor. Daha sonra iOS yüklü iPhone veya iPad üzerinden AirPlay özelliğini açıyoruz.

iOS 8 üzerinden AirPlay açmak için sadece ekranın altından yukarı doğru çekmeniz ve çıkan pencerede AirPlay seçeneğine tıklamanız yeterli oluyor. Benim iPhone 5S üzerindeki denememde şahsen sadece bu menüde AirDrop özelliği vardı ve ben onu açtım. Bir süre sonra ise AirPlay seçeneği de AirDrop’un yanında geldi. Aynı şey sizinde başınıza gelirse aynısını yapabilirsiniz.

AirPlay açtığınızda eğer bilgisayarınız ile aynı ortak WiFi ağı üzerine bağlı iseniz otomatik olarak PC isminiz çıkıyor. Üzerine tıkladığınızda altındaki yansıt seçeneğini aktif hale getiriyoruz. Bu sayede görüntümüz otomatik olarak bilgisayarımıza aktarılmış oluyor. Aktarılan görüntü ilk etapta tam ekran olmayabilir. Programın seçeneklerinden görüntünün büyüklüğünü ve çözünürlüğünü ayarlayabilirsiniz.

reflector-ios

Oyun Haberleri
1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı