Yayın akışı

Klavyede Tuşlanan Her Karakteri Kaydeden Şarj Aleti

Ev yakan Şarj aletlerinden sonra şimdi sırada Klavyede tuşlanan her karakteri kaydeden şarj aletleri var, Detaylar yazımızın devamında…

Bir çoğumuzun bildiği üzere son günler patlayan telefonlar ve ev yakan şarj aletleri ile doluydu, özellikle ülkemizde şarj aleti denildiğinde akla gelen en büyük sorun kalitesiz şarj aletlerinin evleri yakmasıydı, bu konuda ise şarj aletlerinin kötü niyetli olarak kullanılması yada kullanılması için tasarlanması sonucu ortaya çıkan klavyede tuşlanan her karakteri kaydeden şarj aletinden bahsedeceğiz.

Patlayan şarj aletleri kalitesiz şarj aleti kullanmamamız gerektiğini biz gösterirken, bu haber ise her gördüğümüz şarj aletini kullanmamamız gerektiğini kanıtlar nitelikte, zira Samy Kamkar adlı hacker oturmuş düşünmüş ve aklına gelen bu fikri uygulamaya dökmüş, Samy Kamkar sahte şarj aleti geliştirerek Microsoft klavyelerin büyük bir çoğunun iletilen verilerini kaydedebilecek bir cihaz geliştirmiş ve bunu şarj aletinin içerisine yerleştirmiş.

KeySweeper
KeySweeper

KeySweeper ismini alan cihaz içerisindeki yazılım ve donanım sayesinde iletilen klavye kayıtlarının tümünü tespit ediyor ve kayıt altına alıyor, hatta bunların tümünü anlık olarak paylaşabiliyor. (paylaşmasaydı pek bir işe yaramazdı, bilgileri çalmak isteyen kişi birde gidip şarj aletini çalması gerekirdi ki içerine depolanan verileri alabilirsin, ancak doğrudan hackerın bilgisayarına göndermesi işi bir hayli kolaylaştırmış gibi görünüyor) Ayrıca cihaz geliştirilmeye çok müsait, istenildiğinde SMS ile bildirim ve rapor bile sunabilecek desteğe sahip, cihaz fiyatı olarak ise 10$ ile 80$ arasında bir üterim maliyeti olduğu belirtiliyor.

Aşağıdaki videoda cihaz hakkında bilgiler mevcut, Samy Kamkar bizzat cihazının işleyişini anlatıyor, tanıtımını yapıyor, iyi seyirler.

Önemli not: Cihaz sadece Microsoft tarafından üretilen klavyelerden bilgi toplayabiliyor ve 2011 yılına kadar üretilmiş olan 2.4GHz frekanslı kablosuz klavyelerin bilgilerini kopyalama özelliğine sahip, 2011 yılından daha sonra çıkan Microsoft klavyelerden ise bir bilgi çalma yeteneği bulunmuyor, ancak geliştirilmesi durumunda 2011 üzeri üretilen klavyelerden de bilgi çalabileceği düşünülüyor. (bizce çok ciddi bir soruna neden olabilir, artık klavyelerin düşmanı sadece mevcut bilgisayardaki yazılımlar (virüsler) değil, cihazın takılabildiği her türlü alette kablosuz klavyelerin aktarılan verilerini 3. bir veri toplama aparatı olarak çalabilir ve iletebilir)

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı