İşletim Sistemi

Microsoft, Windows 7 ‘nin fişini çekti

Microsoft artık eskiyen işletim sistemi Windows 7 için desteğini çekiyor. 

Bilindiği üzere Microsoft yeni işletim sistemleri Windows 10‘u piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Durum bu şekilde olunca da doğal olarak Windows 7 yavaş yavaş rafa kaldırılmaya başlandı. Bugün alınan bir habere göre artık Microsoft, Windows 7 için desteğini sürdürmeyeceğini ve yeni güncellemelerin gelmeyeceğini açıklamış durumda. Yani kısaca Windows 7 öldü diyebiliriz.

Öldü diyorum çünkü güncelleme gelmeyen bir işletim sistemi güvenlik açıkları nedeniyle her türlü tehdit ile karşı karşıya kalıyor. Ve bir süre sonrada kimse tarafından kullanılmamaya başlıyor. Teknolojinin ilerlemesi ile oldukça doğal olan bu süreçte Windows 7 sahipleri üzgün olsalar da onları Windows 10 gibi yepyeni bir sistem bekliyor.

Fakat şu anda dünyada kullanılan bilgisayarların yarısından fazlasında aktif olarak Wİndows 7 kullanılıyor. Bunun nedeni ise Windows 8‘in beklenilen performansı verememesi ve zaten hemen arkasından (Windows 9 bile atlanarak) Windows 10’nun tanıtılması. Microsoft bu hamlesi ile eğer Windows 10’da da başarılı olamaz ise aslında kendi fişini çekiyor diyebiliriz. Çünkü Windows 10’da tutulmaz ise şirketin inanılmaz bir zarara uğrayacağını söyleyebilirim.

Şu ana kadar gayet beğenilen ve yapılan anketlerde yüzde 90 oranında başarılı bulunan Windows 10 için işler şimdilik iyi gidiyor. Diliyoruz ki bu şekilde devam eder.

Windows 7ye Verilen Destek Sona Eriyor

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı