Sosyal Medya Haberleri

Facebook için +18 video uyarısı

Bundan sonra Facebook üzerinde rahatsız edici videolar için kullanıcılar uyarılacak ve izin verilmedikten sonra açılmayacak. 

Bildiğiniz gibi Facebook üzerinde her gün milyonlarca farklı video paylaşılıyor. Bu videoların içerikleri ise her zaman uygun olmayabiliyor çünkü kimin ne paylaştığı çok fazla kontrol edilmiyor. Taki bu güne kadar. Bundan sonra bu tarz videolarda ilk olarak  “Sansürlenmiş şiddet içeren video. Sansürlenmiş videolar insanı dehşete düşürüp rahatsız edebilir. Bunu yine de görmek istediğinden emin misin?” bu yazıyı göreceğiz.

Böylece Facebook videolarına artık uyarı sistemi gelmiş durumda. Bundan sonra +18 içerikli videolar için ilk olarak ekranlarımıza uyarı gelecek ve izin verildikten sonra video açılacak. 18 yaşından küçük olan kullanıcılar ise bu videoları hiçbir şekilde izleyemeyecekler.

Facebook tarafından yapılan açıklama ise kullanıcıların şiddet içerikli videolar paylaşmadan önce video içeriğinin sorumluluğunu üstlenmesini ve arkadaşlarının izleyecekleri video konusunda uyarmaları yönünde.

facebook-uyari

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı