Mobil

Xiaomi piyasa değeri açıklandı

Akıllı telefon sektöründe bir çığır gibi büyüyen Çin devi Xiaomi şirketinin geçtiğimiz günlerde piyasa değeri açıklandı. 

Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz haftaki haberimizde Xiaomi şirketinin kurucusu Lei Jun, yakın bir süre içerisinde en iyi akıllı telefonları yapacaklarını ve sektörün lideri olacaklarını belirtmişti. İşte bu büyümeyi kanıtlayan bir başka haber daha geldi diyebiliriz. Xiaomi şirketinin piyasa değerleri açıklandı.

10 milyar dolar değere sahip olan şirketin bu değerinin birkaç yıl içerisinde 5 katına çıkacağı düşünülüyor. Ayrıca DST Global tarafından şirket için 1,5 milyar dolarlık yatırım teklifi gelmiş durumda.  DST Global’ın bu yatırım ile birlikte Xiaomi hisselerinin bir kısmına sahip olmayı planlıyor. Sadece DTS değil aynı zamanda pek çok farklı yatırımcı firma da gözlerini Xiaomi üzerine çevirmiş durumda.

Xiaomi şimdiden HTC gibi pek çok büyük şirketi sollamayı başarmış durumda. Bakalım hedeflerine ulaşıp en iyi akıllı telefonları üretebilecekler mi.

Xiaomi-Mi4-akilli-telefon

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı