MobilYayın akışı

iPhone 5S, TV yaktı

Bu akşam elimde tuttuğum iPhone 5S, 15 yıllık tüplü televizyonumu yaktı. Hemde sadece 1 metre yanına yaklaştırarak. 

Evet doğru duydunuz. Bu akşam başıma oldukça ilginç bir olay geldi ve bende bunu sizlerle paylaşmak istedim. Evimin salonunda iPhone 5S ile futbol oyunu oynuyordum. Eski modellerden olan tüplü televizyonum da açıktı ve arada bir çıt çıt sesler çıkarıyordu. Bende çok fazla umursamadım ve oynamaya devam ettim. Daha sonra bu sesler biraz daha arttı ve artık rahatsız olmaya başladım.

İlk olarak televizyonu kapatıp arkasındaki kabloları kontrol ettim. Her şey düzgündü. Sonra tekrar açtım ve tekrardan çıtırtılar gelmeye başladı. Daha sonra herhalde bir şey olmaz diyerek tekrar yerime oturdum ve telefonla oynamaya devam etmek için açtım. Telefonu açtığım anda çıtırtı sesleri yükseldi. Tekrar kapatınca çıtırtı azaldı.

Böyle bir şey olması oldukça garibime gitmişti çünkü hiçbir şekilde iPhone 5S ‘in televizyona zarar vereceği aklımın ucuna gelmemişti. Bu nedenle de gerçekten telefondan mı kaynaklandığını anlamak için biraz televizyona telefonla yaklaşayım dedim. Ve birden yüksek bir çatırdama sesi ile birlikte ekran gitti. Bense nasıl atlayıp televizyonu kapattım bilmiyorum ama patlayacak diye ödüm koptu diyebilirim. Neyse hemen kapattım TV’yi ama artık çok geçti çünkü yanık kokuları burnuma gelmeye başladı. Neyse ki telefona herhangi bir şey olmadı.

Sizce bu olay nasıl olmuş olabilir? Gerçekten benim aklım almadı. Acaba iPhone 5S gereğinden fazla radyasyon mu yayıyor ve bu nedenle mi TV yandı? Çünkü benim aklıma başka bir neden gelmedi ?

iPhone-5S-GeekBench-3-hızı

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı