Sosyal Medya Haberleri

2015’e bambaşka bir Facebook ile gireceğiz

Facebook üzerinde paylaşılan bağlantılardaki reklam içerikleri artık yeni yıl ile birlikte oldukça azalacak. 

Facebook’un artık internet üzerindeki en büyük sosyal ağ olması ve bu nedenle doğal olarak da en iyi reklam yeri olması şimdiye kadar firmalar tarafından yoğun olarak kullanılmıştı. Yani siz hesabınızda gezerken karşınıza görmek istemeyeceğiniz olduk olmadık reklamlar ile karşılaşabiliyordunuz. Fakat artık bu sona eriyor.

Yeni düzenleme ile birlikte artık 2015 yılı itibari ile reklam içerikli paylaşımlara kısıtlamalar geliyor. Bu paylaşımların ortak yönlerini tespit eden Facebook bu sayede bu paylaşımları çok daha az kişiye ulaşmasını hedefliyor. Bu durum ise Facebook üzerinden kendi reklamlarını yapan şirketler veya iş sahipleri için oldukça kötü olacak.

üstelik bu kısıtlama sadece resmi reklamlara değil organik olarak paylaşılan ve içerisinde reklam bulunduran bağlantıları da kapsıyor. Yapılan araştırmalar kullanıcıların daha az reklam görmek istediklerini ve daha çok arkadaşlarının paylaştıkları şeylere ulaşmak istediklerini gösteriyor. Bu nedenle de Facebook paçaları sıvamış durumda.

Yani kısacası bundan sonra sosyal medyanın kullanıcılar için daha iyi bir platform olacağını söyleyebiliriz.

facebook, sponsorlu

Oyun Haberleri
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Facebook iyice saçmalamaya başladı sürekli tasarım değişiyor kullanıcı kaybediyorlar,yeni bir sosyal ağ çıkarsa işleri çok zorlaşır.İnşallah çıkar :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı