Yayın akışı

Google’ın yeni hava üssü Moffett

Google, NASA’nın Moffett isimli Hava Üssünü önümüzdeki 60 yıl için kiraladı. 

Google yeni teknolojileri ile hayatımızı kolaylaştırmaya devam ederken bir büyük atılım daha gerçekleştirmiş durumda. Alınan son haberleremoffett göre NASA tarafından kullanılan Moffett Hava Üssü artık resmen Google‘ın. Önümüzdeki 60 yıl için hava üssünü kiralayan Google, aynı zamanda burada bulunan hangarları yenileyerek büyük değişiklikler yapacağı biliniyor.

Şu zamana kadar bu üs Google kurucuları tarafından kullanılıyordu. (özel jetlerin parkı için). Fakat bundan sonra tamamen Google himayesine giriyor. Ayrıca ünlü arama motoru şirketinin üstleneceği bakım işleri yıllık ortalama 6.3 milyon dolara mal olacak. Yani Google kira ücretinin yanında bu 60 yıl içerisinde fazladan 1.16 milyar dolar harcayacak.

Peki Google Moffett hava Üssü’nü niçin kiralıyor. Bunun nedeni olarak artık şirketin hava araçlarını burada test edeceği ve robotik çalışmaları burada yapacağı açıklandı. Yani bundan sonra Google’ın yeni AR-GE binası burası olacak diyebiliriz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı