Sistem Gereksinimleri

Adobe InDesign CS6 Sistem Gereksinimleri

EPUB kitaplarınız için bulunmaz yenilikler ile piyasalardaki yerini alan Adobe InDesign CS6 ile birçok kolaylığı da kullanma şansınız olacak. Bu kolaylıklardan bahsetmeden önce piyasadaki en iyi dizayn programı olduğunu belirtmek isterim. Profesyonel olarak faaliyet gösterenler ve firmaların yoğun olarak kullandığı program sayesinde fotoğraf, ses, resim ya da animasyon bakımından oldukça zengin. Birçok farklı temayı ya da şablonu kullanma olanağınız olacak. Bu sayede yaratıcılığınız yarıda kalmayacak. Biliyorsunuz piyasada birçok programın yetersiz olmasından kaynaklı olarak yaratıcılık konusunda geride kalınabiliyor. İnsanların yaratıcılığı sadece hayal olarak kalınca pek de bir anlam ifade etmiyor. Programların da bu yaratıcılığa hizmet edebilmesi gerekiyor. İşte bu nedenle Adobe InDesign CS6 şuanda piyasada en çok tercih elden programlar arasında görülüyor. Adobe InDesign CS6 Sistem Gereksinimleri bakımından ise normal sayılabilecek düzeyde beklenti içinde. Bunun anlamı birçok kişi için kullanıma müsait.

Adobe InDesign CS6
Adobe InDesign CS6

Yemek kitapları, çocuk kitapları, seyahat kitaplarını gözünüzün önüne getirdiğiniz zaman bu kitaplar ile ilgili ne kadar zengin içerikler hazırlanabileceğiniz fark edebilirsiniz. Adobe InDesign CS6 sayesinde tüm hayal gücümüzü konuşturabiliyoruz. Değişik şablonlar ve binlerce animasyon sayesinde istediğimiz tasarımı gerçekleştirebiliyoruz. Ayrıca bu programdaki en büyük özellik ekran boyutu ne olursa olsun mizanpajların değişmeden korunabiliyor olmasıdır. Creative cloud üzerinden tüm güncellemeleri anında indirebiliyoruz. Ayarları eşitleme özelliği ile klavye kısa yolları, çalışma ayarları ya da hazır ayarları birçok bilgisayarda eşitleyebiliyoruz. Typekit kitaplığına erişerek eksik olan fontları anında bulabiliyor ve programa ekleyebiliyoruz. InDesign içinde bulunan Behance içinde çalışmalarımızı paylaşabiliyoruz. Başkalarının görüşlerinden yararlanmak için mükemmel bir fırsat. Sabit mizanpajlı Epub özelliği sayesinde çalışmaları koruyabiliyoruz.  Çalışmalarda sütunları ya da satırları sürükleyerek istediğimiz yere taşıyabiliyoruz. Bu zaman pratiklik açısından çok avantaj sağlıyor. Paragraf ve nesne stilleri ya da renk gruplarının zenginliği sayesinde tasarımlarımızı zenginleştirebiliyoruz. Adobe InDesign CS6 Sistem Gereksinimleri bakımından yeterli bir donanımımız varsa program bize en üst düzeyde tasarımlar için yol açıyor. Canlı metinler içeren kitaplar için olan çalışmalarımızda farklı bir program aramaya gerek duymadan çalışabiliyoruz.

Adobe InDesign CS6 Windows Sistem Gereksinimleri

 • Intel® Pentium® 4 veya AMD Athlon® 64 işlemci
 • Microsoft® Windows® XP Service Pack 3 veya Windows 7 Service Pack 1. Adobe® Creative Suite® 5.5 ve CS6 uygulamaları Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemlerini de desteklemektedir. Windows 8 desteği hakkında daha fazla bilgiye CS6 SSS sayfasından ulaşabilirsiniz.*
 • 1 GB RAM (2 GB önerilir)
 • Yükleme için 1,6 GB kullanılabilir sabit disk alanı ve yükleme sırasında ilave boş alan gerekir (çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)
 • 1024 x 768 ekran (1280 x 800 önerilir) ve 16 bit grafik adaptörü
 • DVD-ROM sürücüsü
 • SWF dosyalarını dışa aktarmak için Adobe® Flash® Player 10 yazılımı gereklidir
 • Adobe Bridge’deki bazı özellikler için en az 64 MB VRAM ile DirectX 9 uyumlu grafik adaptörü gerekir
 • Bu yazılım etkinleştirme yapılmadan çalışmaz. Yazılımın etkinleştirilmesi, aboneliklerin geçerliliği ve çevrimiçi hizmetlere erişim için geniş bant Internet bağlantısı ve kayıt yaptırmak gerekir.* Telefonla etkinleştirme yapılamaz.
 • Windows Desteği

Adobe InDesign CS6 Windows Sistem Gereksinimleri

 • Çok çekirdekli Intel işlemci
 • Mac OS X v10.6.8 veya v10.7. Intel tabanlı sistemlere yüklendiğinde, Adobe Creative Suite 5, CS5.5 ve CS6 uygulamaları Mac OS X v10.8 veya v10.9 işletim sistemini destekler.**
 • 1 GB RAM (2 GB önerilir)
 • Yükleme için 2,6 GB kullanılabilir sabit disk alanı, yükleme sırasında ise ilave boş alan gerekir (büyük-küçük harf duyarlı dosya sistemi kullanan bir disk bölümüne veya çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)
 • 1024 x 768 ekran (1280 x 800 önerilir) ve 16 bit grafik adaptörü
 • DVD-ROM sürücüsü
 • SWF dosyalarını dışa aktarmak için Adobe Flash Player 10 yazılımı gerekir.
 • Bu yazılım etkinleştirme yapılmadan çalışmaz. Yazılımın etkinleştirilmesi, aboneliklerin geçerliliği ve çevrimiçi hizmetlere erişim için geniş bant Internet bağlantısı ve kayıt yaptırmak gerekir. Telefonla etkinleştirme yapılamaz.
Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı