Mobil

Xperia telefon açılmıyor

Eğer Sony Xperia telefonunuz açılmıyorsa basit bir yöntem ile cihazı tekrardan açabilirsiniz. 

Sizlere geçtiğimiz günlerde başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. Sony Xperia Go modeli telefonum bir gün durup dururken açılmamaya başladı. Aslında açma tuşuna bastığımda ekran hafif aydınlanıyr ve tuşların ışığı yanıyordu. Yani telefon aslında açıktı fakat ekran gelmiyordu. Bende ilk etapta şarjının bitmesini bekledim. Çünkü bu modellerde batarya çıkarılamıyordu. Fakat şarjını bittiğini düşündüğümde ve şarja taktığımda yine aynı problem ile karşılaştım.

Bunun üzerine internette araştırmaya başladım. Xperia cihazlarında bu gibi durumlar oluşabiliyormuş. Bu nedenle Sony telefonun kapanıp tekrar açılması için bir özellik eklemiş. Cihazın üstte bulunan açma kapama düğmesi ile birlikte yan tarafında bulunan ses düğmelerine aynı anda 10 saniye kadar basılı tuttuğunuzda telefın kendisini baştan başlatıyor.

Bunu uyguladığımda telefonum hiç birşey olmamış gibi yeniden açıldı. Basılı tutarken ilk olarak üç kez titredi. Daha sonra biraz daha bekleyince cihaz baştan başladı ve ekran geri geldi. Şimdi ise telefonu servise göndermediğim için dua ediyorum. Eğer sizlerde bunun gibi bir problem ile karşılaşırsanız mutlaka bu yöntemi deneyin. Eğer telefonunuzda farklı bir problem yoksa (örneğin su kaçmış veya yanmış olabilir) mutlaka açılacaktır.

sony-xperia-go

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı