Yayın akışı

Transparan araba teknolojisi

Yeni geliştirilen bu teknoloji ile artık arabanın içerisinde geriye bakmak için arka aynayı kullanmak zorunda kalmayacağız. 

Evet yanlış duymadınız. Transparan araba denilince aklınıza ilk olarak görünmez bir araba gelebilir. Fakat bu aslında farklı bir teknoloji. Tam tersine normal bir araba içerisinde iken dışarısını kapıların içinden yada bagajdan görebiliyoruz.

Peki bu teknoloji nasıl çalışıyor. Arabanın arkasında bir kamera ve sürücü koltuğunun arkasında ise bir projektör bulunuyor. Projektörden gelen ışık koltuğun üstünde bulunan aynadan sekerek arka koltuktaki yansıtıcıya geliyor. Bu sayede sürücü arka koltuğuna baktığında sanki arada araba yokmuş gibi direk olarak dışarısını görüyor.

Bu cihazın en güzel yanı ise arka koltukta birileri otursa bile yine de düzgün bir şekilde çalışması. Yani arkada hareket eden bir kişi dahi olsa görüntü bozulmadan görülebiliyor. Bu sistemin çalışabilmesi için bir bilgisayar ihtiyacınız var. Çünkü projektör bilgisayar yardımı ile çalışıyor.

Aynı şekilde yan kapıları da yansıtıcı ile kaplayarak dış görüntüyü elde edebiliyoruz. Oldukça kullanışlı görünen bu kamera sisteminin tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı