Mobil

Rusya’da iPhone ve iPad yasağı başlıyor

Amerika ile politik açıdan büyük problemler yaşayan Rusya, yılbaşından itibaren iPhone ve iPad satışlarına yasak koyacak. 

Rusya geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile tüm Apple kullanıcılarını şaşırttı. Açıklamaya göre bundan sonra Rusya içerisinde hiçbir iPhone ve iPad satılamayacak. Yılbaşından sonra yürürlüğe girecek olan bu yasağın nedeni olarak ise güvenlik gösteriliyor.

Bildiğimiz gibi bu cihazlar iCloud kullanıyor ve kullanıcıların bazı özel bilgileri internet üzerinden iCloud’da toplanıyor. Fakat tüm bu bilgiler Amerika’da toplandığından Rusya artık bu cihazların satılmasını istemiyor. Çünkü kişilerin telefon numaraları, mesajları, videoları vs. gibi her türlü özel bilgiler iCloud üzerinde depolanmış durumda.

Apple ise bu durum karşısında ne yapacağını henüz açıklamış değil. Dev firma Rusya üzerinde yeni bir server kuracağı konuşuluyor. Fakat Rusya’nın yakın bir süre içerisinde tüm Apple ürünlerine yasak koyabilir. Bu durumda Apple’ın Rusya’dan elini ayağını çekmesi ihtimaller içerisinde görünüyor.

apple

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı