Yayın akışı

Kelliğin çözümü bulundu

Türk bilim adamları tarafından geliştirilen ve tamamen doğal bitki özlerinden oluşan yeni nanoteknoloji ürünü saçları 5 gün içerisinde çıkarıyor. 

Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde kurulan yeni laboratuvarda saçların yeniden çıkarmanın formülü bulundu. Nanomaks Ar-Ge Direktörü Sezen Demirtaş tarafından yürütülen araştırmalarda etken nano yapılar ile çok etkili sonuçlar elde edilmiş durumda.

Bu doğal etken maddeler özel solüsyon ile birlikte kafa derisine uygulanıyor. Ve daha sonra (denekler üzerinde yapılan test sonuçlarına göre) erkekler üzerinde 5 gün içerisinde daha gür ve kalın saçların yeniden çıktığı tespit edildi. Fakat Demirtaş yaptığı açıklamada şu anki çalışmaların sadece gram mertebelerinde çalışabildiklerini, kapasiteyi artırmak için yeni altyapılar kurduklarını belirtti. Bu sayede ilk olarak denek sayısı sonra ise gerçek kullanıcılar yeni formülü bekliyor olacak.

Geliştirilen bu yeni ürünün oldukça basit bir çalışma mantığı var. Zayıflayıp dökülen saçlarda aslında ayva kökleri yerlerinde kalıyor. Geliştirile bu yeni doğal solüsyon ise bu kökleri besleyerek güçlenmelerini sağlıyor. Bu sayede saç yeniden çıkmaya başlıyor.Yaş ilerledikçe saçlı deride bulunan kolojen yapı etkinliğini azaltıyor. Saçların dökülmesinin nedeni de bu gösteriliyor. Bu etken madde ise tıpkı küçük çocuklarda olduğu gibi  orada bulunan hücrelerin yenilenmesini sağlayarak saçların tekrardan çıkmalarını sağlıyor. Bu teknoloji ile hücre yenilenmesini sağlayabilen ekip bu sayede yaraların iyileşme sürecini de hızlandırabileceklerini düşünüyor.

sac-cikarma

Oyun Haberleri
1 2 3Sonraki sayfa
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı