İnternet

Amazon’da işler kötü gidiyor

Amazon Almanya çalışanları maaşlarının yetersiz olmaları nedeniyle greve başladılar. Firmanın zararı ise giderek büyüyor. 

İnternet üzerinden alışverişi ilk gerçekleştiren ve bu sektörün lideri sayılan Amazon, geçtiğimiz günlerde finansal raporunu yayınlayınca aslında büyük zarar içerisinde olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl 41 milyon dolar zarara uğrayan firmanın bu zararı git gide büyüyor. Çünkü bu yıl açıklanan rakamlara göre Amazon tam 437 milyon dolar zararda.

Peki bu büyük zararın nedeni ney? Neden dünyanın en büyük internet alışverişi böyle bir zarar yaşadı? Bu zararın tek nedeninin firmanın piyasaya sürmüş olduğu Fire Phone olduğu düşünülüyor. Çünkü Fire Phone satışları oldukça kötü durumda. Çoğu dağıtıcı bu telefonları firmaya geri gönderdiğinden Fire Phone’lar 170 milyon doların üzerinde  zarara yol açmış durumda.

amazon-grev-almanya

Ayrıca tüm bu gelişmeler yetmezmiş gibi Amazon çalışanları da greve başlamış durumdalar. Yeterli maaşı alamadıklarını savunan depo çalışanları sendikaya maaşlarının artırılmasını talep etmiş fakat Amazon bunu kabul etmemişti. Bunun üzerine ise firmanın Almanya şubesinde çalışan 9 bin çalışan greve başlamış durumda. Yani kısacası çalışmıyorlar. Bu da firmanın zararını katlayacak gibi görünüyor. Çünkü bilindiği üzere depo çalışanları olmadan Amazonun siparişleri tüketicilere ulaştırması mümkün görünmüyor. Amerika şubesinde çalışanların da bu greve katılması ihtimalinde toplam grev yapan çalışan sayısının 14 bin olacağından korkuluyor.

Bakalım Amazon çalışan maaşlarını yükseltecek mi? Yoksa firmada büyük çaplı bir çalışan değişimi mi olacak? Hep beraber göreceğiz.

amazon-grev

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı