BilgisayarYayın akışı

Yapay zeka bir tehdit mi?

Transcendence (Evrim) filmi akıllarımıza yapay zekanın bir tehdit olabilme ihtimalini getiriyor. Peki sizce teknoloji bir gün insanlık için tehdit olabilir mi?

Johnny Depp‘in baş rolünü üstlendiği Transcendence (Evrim) filmi vizyona bomba gibi girdi. Teknolojinin bir gün tüm insanlığı tehdit edebilecek bir unsur olabileceğini konu alan film bizlere bunu tekrardan hatırlatıyor. Aslında yeni olmayan bu fikri daha önceden Terminatör ve Ben Robot gibi filmlerde robotların insanlara savaş açması ile görmüştük. Fakat Evrim filmi bu konuya oldukça gerçekçi bir şekilde yaklaşmış. Şahsen bu da beni bu yazıyı yazmaya iten sebep oldu. Öncelikle izlemeyenler için kısaca filmden bahsetmek istiyorum. Fakat filmi izlemek isteyenler için spoiler içerdiğinden okumalarını kesinlikle tavsiye etmem.

yapay-zeka-evrim

Oyun Haberleri
1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Öncelikle bu güzel yazı için teşekkür ediyorum. Film özeti kısmınızı okumadım çünkü filmi kesinlikle izliycem. Bu konu zamanında terminatörü izlediğimde benimde aklımı oldukça kurcalamıştı. Hatta filmden o kadar çok etkilenmiştim ki rüyama bile girdi. Bir gün robotların hayatımıza girmesine kesin gözüyle bakmışsınız. Bırakın yapay zekayı bu düşünce bile benim tüylerimi diken diken etmeye yetiyor. Kim evine güvenip konuşan bir robot alır ki?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı