Mobil

iPad Air 2, iPhone 6’dan daha hızlı

Teknik özellikleri ortaya çıkan iPad Air 2’nin iPhone 6’dan daha hızlı ortaya çıktı. Ayrıca yeni tablet üzerinde 2 GB RAM bulunacak. 

Apple‘ın yeni tablet modeli iPad Air 2 geçtiğimiz hafta tanıtılmıştı. Bugün ise tabletin teknik özelliklerinden birkaçı ve Benchmark sonuçları yayınlandı. Sonuçlar ise yeni iPad’in hız konusunda gerçekten uçtuğunu gösteriyor.

Öncelikle sonuçlara baktığımızda tabletin iPhone 6‘yı geride bıraktığını görüyoruz. 4472 puan alan iPad Air 2, 2879 puana sahip olan iPhone 6‘dan 1598 puan daha önce. iPhone 6 Plus ise iPhone 6’dan bile daha düşük kalmış durumda. Diğer modellerin ise daha düşük farklarla geride kaldığını görüyoruz. Anlayacağınız iPad Air 2 hızınız katlamış durumda.

ipad-air-2-benchmark

iPad Air 2 bu hızını tabi ki doğal olarak üstün donanımına borçlu. Tablet üzerinde 2 GB RAM belle bulunuyor. Apple’ın ilk kez bir cihazında 2 GB RAM kullandığını belirtmeliyiz. Ayrıca cihazda işlemci olarak 3 çekirdekli 1.5 GHz A8X işlemci kullanılmış. iPhone 6’da ki 1.4 GHz A8 işlemciyi düşünecek olursanız aradaki farkın sebebini anlarsınız.

ipad-air-2

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı