Teknoloji Haberleri

Microsoft’tan yeni akıllı saat geliyor

Microsoft’un yeni ürününün bir akıllı saat olacağı açıklandı. 

Microsoft‘un yeni cihazının bir akıllı saat olacağı açıklandı. Uzun bir süredir firmanın yeni giyilebilir cihazının ne olacağı tartışılırken yapılan bu haber tüm soru işaretlerini ortadan kaldırmış durumda.

Uzun Pil Ömrü

Saatin teknik özellikleri şu an için bilinmese de hakkında birkaç ufak detay verilmiş durumda. Öncelikle saatin en büyük özelliğinin uzun pil ömrü olacağı biliniyor. Normal olarak kullandığınızda en az 2 gün açık kalabilen saat bu özelliği ile diğer cihazları geride bırakacak gibi görünüyor.

microsoft-akil-saat1

Sağlık Uygulamaları

Yeni akıllı saat içerisinde diğer akıllı saatlerde olduğu gibi çeşitli sağlık uygulamalarının olacağı düşünülüyor. Kalp ritmini gösterme özelliği ise bu uygulamalardan bir tanesi olacak. Bu duruma en çok bisikletçiler sevinecek gibi görünüyor. Çünkü bisikletçilerin kullandıkları kal ritim saatleri için genellikle çember şeklinde bir kalp dedektörünün takılması gerekiyor. Bu dedektör ise doğal olarak yarış veya antrenman sırasında sporcuları rahatsız ediyor. Yeni akıllı saatin kalp ritmini bu şekile mi yoksa farklı bir yolla mı ölçeceği ise soru işareti. Fakat günlük hayatta herkesin bu dedektörleri takamayacağını düşünecek olursak daha farklı bir yol ile kalp atış hızının ölçülmesi daha olası. (bu arada Apple‘ın akılı saati iWatch ve Galaxy Gear‘da kalp ritmini ölçebiliyor)

microsoft-akil-saat2

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı