İnternetYayın akışı

Google artık doktorluk yapacak

Google internet aracılığı ile kişilere sanal doktorluk yapmayı hedefliyor. Yeni projenin temelleri şimdiden atılmış durumda. 

Günümüzde ne zaman bir bilgiye ihtiyaç duysak hemen interneti açıyor ve Google‘a soruyoruz. Uçsuz bucaksın bir bilgi kaynağı olan internet bizlere her konuda yardımcı oluyor. Hatta kişiler hasta olduklarında ne yapmaları gerektiğini bulmak için doktora gitmek yerine ilk olarak internete bakıyorlar.

Bu durumu fark eden Google ise boş durmuyor ve yeni bir projeye imza atıyor. Bu yeni proje ile artık Google kullanıcılarına sanal doktorluk yapmayı hedefliyor. Peki bu sistemin nasıl işlemesi planlanıyor?

Örneğin siz hasta oldunuz ve bilgi almak istiyorsunuz. Google’da sizi ilgili doktora yönlendirerek video görüşmesi yapmanızı sağlıyor. Bu sayede doktor resmen ayağınıza gelmiş oluyor.

Şu an için bu yeni sistemin deneme aşamasında olduğu biliniyor. Tam olarak ne zaman herkese açık hale geleceği bilinmese de şu anda test uygulamasını aktif olarak kullanan kişiler mevcut. İlk olarak Amerika üzerinde açılacak olan yeni sanal doktor sistemi diliyoruz ki tüm dünyada yürürlüğe girebilir.

google-doktor

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı