Mobil

iPhone 5S yavaşladı

iOS 8 işletim sistemi çıktıktan sonra iPhone 5S’in yavaşladığını gözlemledik. 

Apple yeni mobil işletim sistemi iOS 8‘i kısa bir süre önce yayına aldı. Fakat her yeni sürümde olduğu gibi bu seferde telefonlar daha fazla zorlanmaya devam etti. Görünüşe göre iPhone 5S bile bu durumdan etkilenmiş görünüyor.

Elimizde bulunan 5S’in artık iOS 7‘deki akıcı performansa sahip olmadığını görüyoruz. İlk olarak dokunmatik ekranın hassasiyetinin biraz daha azaldığını ve uygulamaların biraz daha geç açıldığına şahit olduk. Bu yavaşlama tabi ki çok fazla değil ama yine de gözle görülebiliyor. Telefonu kullananlar bunu daha rahat hissedeceklerdir. Üstelik ara sıra donmalarda yaşanabiliyor.

Donmalar sırasında telefon bir süre bekledikten sonra aynı bilgisayarlarda olduğu gibi yaptığınız işlemleri arka arkaya uyguluyor. Bu durum tüm telefon kullanıcılarını üzdüğü gibi bizleri doğal olarak etkilemiş durumda. Fakat elden bir şey gelmiyor. Hem Android hemde iOS üzerinde yaşanan bu yavaşlamaların tamamen tüketicileri yeni model telefonlara geçirmek için yapılan bir satış stratejisinden başka bir şey olmadığını düşünüyoruz.

apple-iphone-5s

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. iphone 6 alsınlar diye yapmışlardır aynı şey samsung’da da oldu, benim tel eskiden 20 tane uygulamada banamısın demiyorsun şu an youtube facebook, whatsapp ve twitter var, facebook masanger bile yükleye miyorum acayip yavaşladı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı