Mobil

iOS 8 kullanımı artıyor

Çıktığı günden bu yana çeşitli sorunlar ile boğuşan Apple’ın yeni mobil işletim sistemi iOS 8, yeni güncellemesi ile kullanım oranında iOS 7’ye yetişti. 

iOS 8 çıktı çıkalı stabilite problemlerinin yakasından düşmemesi Apple kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunu yeni sürümden soğutmuştu. Fakat çok düşük bir kullanım oranına sahip olan iOS 8, bu 3 haftalık süreç içerisinde kendisini oldukça geliştirmiş görünüyor. Çünkü kullanım oranlarına baktığımızda iOS 7 ‘yi yakalamış durumda.

iOS 8.0.1 sürümü ile sorunlar yaşayan Apple kullanıcıları yeni sürüm olan iOS 8.0.2 ile artık bu problemlerden kurtulmuş görünüyor.Kullanım oranlarında ise bu başarıyı daha net bir şekilde görebiliyoruz. %47 kullanım oranına kavuşan iOS 8 artık eski sürüm olan iOS 7 ile aynı oranda kullanılıyor. Daha eski sürümler ise %6’lık kesimde kalmış durumda.

ios-8-kullanim-orani

iOS 9 Yolda

Fakat halen daha mükemmel olmayan işletim sistemi için daha pek çok yeni sürüm bekliyor diyebiliriz. Şayet ilk çıktığındaki kullanım oranlarına baktığımızda iOS 7’nin daha başarılı olduğunu biliyoruz. Çünkü eski sürüm piyasaya çıktığında direk olarak %67 gibi bir kullanım oranına kavuşmuştu.

Yine de Apple’ın bu mobil işletim sistemini her geçen gün daha mükemmel bir hale getirdiğini biliyoruz. Hatta iOS 9 bile şimdiden kapıda görünmeye başladı. Eski sürümlerin bir gün tarih olması ise kaçınılmaz.

Apple-iOS-8

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı