Mobil

iPhone 6 Plus bükülme sorunu

Yeni iPhone 6 Plus modelinde akıl almaz bir hata ortaya çıktı. Görünüşe göre Apple’ın 5.5. inç. ekrana sahip yeni iPhone’nu bükülebiliyor

Apple‘ın başı büyük dertte. Alınan son haberlere göre iPhone 6 Plus alan kullanıcılar telefonlarında bükülme problemi yaşadıklarını bildirdiler. Ceplerinde kalan veya bir yere sıkışan telefonlarının büküldüğünü gören kullanıcılar bu durumdan hiçte memnun değiller. Oldukça pahalı bir fiyata sahip olan yeni iPhone’nun bu şekilde bükülmesi herkesi şaşırtmış durumda. Apple gibi kaliteli ürünleri ile markalaşan bir firmanın böyle bir hata yapması ise oldukça sıra dışı bir durum.

Pek çok teknoloji sitesi tarafından onaylanan bu sorun şu an için çözülebilmiş değil. Hatta Unbox Therapy isimli site tarafından yayınlanan videoya baktığımızda cihazın çok fazla güç harcamadan elle bile bükülebildiği görülüyor. Bu problemin nedeni olarak yeni modelin oldukça ince ve büyük olmasından kaynaklandığı düşünülüyor. Özellikle ses kısma tuşunun tam alt kısmında zayıf noktası bulunan cihazın her seferinde bu noktadan büküldüğünü görebiliyoruz.

Dikkat Edin

Eğer iPhone 6 Plus sahibi iseniz kesinlikle telefonunuzu cebinizde taşımayın. Özellikle dar pantalon giyen kişiler yeni iPhonelarını ceplerine koyduğunda bükülme sorunu ile karşılaşmaları kesin görünüyor. Bunun dışında kesinlikle telefonun üzerinde oturmayın veya bir yerlere sıkıştırmayın. Telefonunuz sadece bükülmekle kalmayabilir aynı zamanda ekranınızda kırılma ihtimali yüksek.

iphone-6-plus-bukulme

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Murat Dinc

Bozuktus.com, sistemgereksinimleri.net, klavyer.com sitelerinin kurucusu, muratdinc.com'da kişisel blog yazarı, codex.muratdinc.com coder, seo.muratdinc.com'da SEO uzmanı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı