Teknoloji HaberleriYayın akışı

Akılı kaşık ile tanışın

Farklı akıllı cihazları ile gündemden düşmeyen Google şimdide bizlere akıllı kaşık sunuyor. Peki bu kaşık ne işe yarıyor?

İlginç cihazları ile bizleri her zaman şaşırtmayı başaran Google bunu yine yapıyor. Dev teknoloji firmasının son çıkardığı ürün bir akıllı kaşık. Peki bu kaşık ne işe yarıyor?

 Lift Labs isimli firmayı satın alan Google, bu sayede ürettiği akıllı kaşıklar ile nörodejeneratif hastalık geçiren kişilere yardım etmeyi hedefliyor. Örneğin bir parkinson hastasını düşünün. Bu hastaların el titremesi nedeniyle kendi kendilerine yemek yiyemediklerini biliyoruz. Aynı şekilde herhangi bir nedenden dolayı travma geçiren kişilerde de bu durum gözlenebiliyor. Bu nedenle bu kişilerin yemek yiyebilmeleri için Google, Liftware isimli akıllı kaşık üretmiş durumda.

Liftware içerisinde bir mini bilgisayar bulunuyor. Bu bilgisayar hareketleri algılayarak titremeleri önlüyor. Bu sayede hastalanarak rahat bir şekilde yemek yiyebiliyorlar. Kaşık üzerinde aynı zamanda çatal, bıçak gibi farklı araçlarda mevcut.

liftware-akilli-kasik

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı