Sosyal Medya Haberleri

Facebook üzerinde trend haber zamanı !

Facebook yeni geçtiği sistem ile artık trend haberleri üst sıralara çıkarmayı planlıyor. 

Facebook haber sistemi tamamen değişiyor. Bundan sonra artık kullanıcılar trend haberleri ilk sıralarda görecekler. Yani gündemde olan bir haberi bir arkadaşınız paylaştığında Facebook hesabınıza ilk onu bulacağız. Örneğin o akşam çok önemli bir milli maç olduğunu ve bütün Facebook kullanıcılarının o maç hakkında paylaşım yaptığını düşünün. Dolayısıyla siz farklı bir paylaşım yaptığınızda arkadaşlarınız bunu görmek yerine maç ile ilgili gönderileri ilk sırada görecekler. Peki bu trend haber sistemi nasıl çalışacak?

Paylaşılan bir haberin trend olabilmesi için paylaşıldıktan sonra beğenilmesi gerekiyor. Ne kadar çok kişi o paylaşımı beğenirse paylaşımın trend seviyesi de o oranda artıyor. Bu sistemin kurulmasındaki amaç ise artık önemsiz hale gelen konulardaki haberleri ortadan kaldırmak. Yani sizin artık çok eski ve alakasız bir paylaşımı hesabınızda görme olasılığınız oldukça az.

Sizce bu yeni uygulama işe yarar mı?

Facebook reklamsız paralı üyelik gelecek mi 1

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı