İnternet

One Drive ile bedava 30 GB depolama alanına sahip olun

Microsoft tarafından geliştirilen One Drive, iOS, Android ve Windows Phone kullanıcılarına ücretsiz olarak 30 GB boş depolama alanı sunmaya başladı. 

Günümüzde internet üzerinde bulut depolama servislerinin sayısı oldukça artmış durumda. Bu da doğal olarak rekabeti artırarak firmaları zorlamaya başladı. Özellikle Microsoft‘un bu alanda yeni bir kampanya başlatması bizlere bu rekabetin ne kadar ciddi olduğunu net bir şekilde gösteriyor.

Yeni başlatılan bu kampanyaya göre Microsoft, fotoğraflarını One Drive‘a yüklemek isteyenlere ücretsiz 30 GB boş depolama alanı sunuyor. iOS, Android ve Windows Phone kullanıcılarını kapsayan bu kampanya doğal olarak kısa bir süre için geçerli Yapmanız gereken şey ise One Drive uygulamasını yükleyerek resimlerinizi otomatik olarak Bulut üzerinden One Drive sunucularına yüklemek.

Microsoft’un iPhone kullanıcıları için yaptığı açıklama ise oldukça mantıklı. Açıklamaya göre iOS 8‘ geçen tüm Apple kullanıcıları mobil cihazlarını yeni sürüme yükseltmek için daha fazla boş depolama alanına ihtiyaç duyuyorlar. Bunu sağlamak için ise resimlerinizi silmeniz gerekmiyor. Bunun yerine resimleri One Drive’a yükleyerek telefonunuzda boş alan açabilirsiniz.

one-drive-15gb-bedava

Şu anda zaten tüm kullanıcılarına 15 GB ücretsiz alan sağlayan One Drive, bu yeni kampanyası ile pek çok internet kullanıcısını kendisine çekeceği düşünülüyor. Fakat kullanıcıların bu servisi kullanırken dikkat etmeleri gereken bir nokta var. O da internet kotanıza dikkat etmeniz. Çünkü yüklediğiniz ve indirdiğiniz her dosya kotanıza yansıyor. Bu nedenle One Drive servisini Wi-Fi üzerinden kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

Rekabetin iyice kızıştığını söyledik. Peki diğer firmalar kullanıcılarına ne kadar ücretsiz alan sunuyor?

  • Dropbox 2 GB
  • iCloud Drive 5 GB
  • Box 10 GB
  • One Drive 15 GB

Listeye baktığımızda en fazla ücretsiz alanı yine Microsoft’un One Drive ile sunduğunu görebiliyoruz. Anlaşılan Microsoft yeni kampanyası ile bu rekabete son noktayı koymak istiyor.

 OneDrive

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı