DonanımMobil

iPhone 6 daha iyi

iPhone 6 donanım olarak iPhone 6 Plus’a oranla daha güçlü Bu fark ise onu daha hızlı yapıyor. 

iPhone 6 piyasaya sürüldüğünden bu yana hakkındaki yeni bilgiler her geçen gün açığa çıkıyor. Alınan son haberler ise herkesi şaşırtmış durumda. Görünüşe göre iPhone 6 modeli, iPhone 6 Plus ‘a göre daha hızlı.

Yapılan Geekbench testlerine göre ortaya konulan bu sonuç tüm teknoloji dünyasını şaşırttı. Çünkü daha üst model olan 6 Plus’ın mutlaka daha iyi sonuç vermesi gerekiyordu. Fakat beklenilen olmadı. İşte o sonuçlar;

iPhone-6-geekbench

Bu sonuçlar aslında tamamen donanımsal farklılıktan kaynaklanıyor. Yapılan araştırmaya göre iPhone 6 üzerinde 1,39 GHz işlemci ve 987 MB RAM bulunurken iPhone 6 Plus üzerinde 1,32 GHz işlemci ve 975 MB RAM var. İki cihaz arasındaki hız farkının buradan kaynaklandığı düşünülüyor.

Aradaki farkın bu kadar yüksek olmasının bir başka nedeni ise Geekbench testlerinin iOS 8 ile tam uyumlu olmaması. Fakat iPhone 6’nın donanım olarak 6 Plus’tan birazcık daha iyi olduğu bir gerçek.

iphone6-karsilastirma

 

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı