OtomobilYayın akışı

Turkcell akıllı otomobil platformu

Turkcell akıllı otomobil platformu geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. İnternet üzerinde çalışan platform sürücüyü çevre ile etkileşimde tutuyor. 

Turkcell tarafından geliştirilen akıllı otomobil platformu geçtiğimiz günlerde tanıtılarak büyük ilgi gördü. Yolculuğunuzu oldukça keyifli bir hale getiren bu platform, sürücü ile dış dünya etkileşimini artırıyor. Şu anda Subaru ve Volvo markalarında olan bu platform ileri ki dönemlerde diğer markalarla da buluşmayı hedefliyor. Subaru bu teknolojiyi Outback modelinde kullanıyor. Volvo ise Volvo Sensus Connected Touch adlı sistemi tüm araçlarında kullanmayı düşünüyor.

Turkcell-akilli-otomobil-platformu-tanitildi

Peki nedir bu akıllı otomobil platformu? Bu platform internet üzerinden çalışıyor ve size trafik bilgilerinden en yakın benzinliğe kadar pek çok bilgiyi sunabiliyor. Oldukça gelişmiş bir Navigasyona sahip olan platform yolculuğunuzu oldukça kolaylaştırıyor. Ayrıca yolda kaldığınızda otomatik olarak yol yardımı arayarak yerinizi tarif edebiliyor. Bu sayede nerede kaldığınızı açıklamaz zorunda kalmıyorsunuz. Bunların dışında platform içerisinde Garanti Bankası uygulaması bulunuyor. Bu uygulama size en yakın ATM’leri gösterdiği gibi borsa değerleri gibi bilgileri de verebiliyor. Ayrıca eğlence uygulamaları ile de müzik dinleyebiliyor veya video izleyebiliyorsunuz.

Aşağıdaki görselde bu platformun bazı özelliklerini görebilirsiniz.

turkcell-akilli-otomobil-araba-platformu2

Oyun Haberleri
Etiketler
Daha Fazla Göster

Umut Uzunöz

Editör, Webmaster, Gamer, Wing-Chun çalışan, Geek, Kitap Kurdu, FRP delisi, Gıda Mühendisi, Kendini Geliştiren Kişi ... :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı